Regionalny oddział w Gdańsku

Technologia blockchain i kryptowaluty - Wyzwania związane z prezentacją kryptowalut w SF (4 godz.)

1 października 2021 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu fakultatywnym online organizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce O/Gdańsk.

CEL:

Celem szkolenia jest omówienie wybranych zagadnień dotyczących kryptowalut, takich jak możliwe sposoby ujęcia kryptowalut w sprawozdaniu finansowym w oparciu o międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej i ustawę o rachunkowości. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwoli na poznanie możliwego sposobu traktowania kryptowalut na gruncie międzynarodowych i polskich standardów rachunkowych i zrozumienie istotnych różnic i podobieństw pomiędzy omawianymi możliwościami.

PROGRAM:

  1. Kryptowaluty – najważniejsze informacje

- kryptowaluty a blockchain

- definicje kryptowaluty

- kryptowaluta a kryptoaktywa

  1. Kryptowaluty według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej:

- Komunikat IFRIC

- Kryptowaluty jako aktywa niematerialne (MSR 38): ujęcie, wycena,

- Kryptowaluty jako zapasy (MSR 2): ujęcie, wycena,

  1. Kryptowaluty według Ustawy o Rachunkowości

- Definicja

- Kryptowaluty jako inwestycje: definicja, ujęcie, wycena, konsekwencje

- Dokumentacja transakcji

  1. Kryptowaluty w sprawozdaniu finansowym – przegląd praktyki

- Wybrane przykłady podmiotów

- Przykłady

ORGANIZACJA:

Szkolenie odbędzie się w sobotę 11.12.2021 r. od godz. 900 do godz. 1215

Czas trwania szkolenia wynosi 4 godziny lekcyjne.

Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy dzień przed szkoleniem.

 

HARMONOGRAM:

8:45 - 9:00 logowanie uczestników
9:00 - 10:30 szkolenie
10:30 - 10:45 przerwa
10:45 - 12:15 szkolenie

Szkolenie objęte patronatem przez Pracodawców Pomorza.

Szkolenie organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce O/Gdańsk.

 

W ramach szkolenia zapewniamy:

- autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
- zaświadczenie o ukończeniu.

PROWADZĄCY:

Katarzyna Ciupa - strateg i konsultant posiadający międzynarodowe doświadczenie (AT, CH, DE, PL) w pracy w/dla sektora finansowego. Była głównym managerem zarządzającym wdrożeniem regulacji MiFID II i MAR w Raiffeisen Centrobank w Wiedniu. Opracowała ponadto strategię banku i koordynowała współpracę banku z sektorem FinTech. Była także mentorem start-upu, który wygrał pierwszą edycję akceleratora RBI Elevator Lab.  Wcześniej, jako konsultant strategiczny w Simon Kucher & Partners w Wiedniu doradzała bankom w zakresie m.in. definiowania strategii współpracy z podmiotami z branży nowych technologii. Z kolei będąc w strukturach Societe Generale Securities Services w Monachium była odpowiedzialna za kontrolowanie funduszy inwestycyjnych.

Katarzyna jest również badaczem (m.in. wygrała światowy konkurs naukowy organizowany przez OECD) i prelegentem (m.in. dla takich podmiotów jak IACA, Austrian Standards, TransInfo) z zakresu nowych technologii. Ponadto jest ona członkiem miedzynarodwych organizacji takich jak The British Blockchain Association, The Austrian Internet of Things Network oraz The Bitcoin Austria.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu (program CEMS). Uczestniczyła także w konsorcjum doktoranckim na Uniwersytecie Technicznym w Sydney. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich z dyscypliny finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i przygotowuje pracę doktorską na temat finansowania start-upów opartego na technologii blockchain.

              Jest autorką książki „Blockchain. Wartość w trzech wymiarach” nominowanej w "Economicus 2020" dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych, co potwierdza, że warto ją polecić dla wszystkich chcących zrozumieć to zagadnienie.

 

 

OPŁATA:

160 zł brutto od osoby.

ZAPISY:

W zakładce szkolenia.

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR