Regionalny oddział w Gdańsku

Technologia blockchain i kryptowaluty

19 marca 2021 r.

Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zagadnień dotyczących technologii blockchain i funkcjonujących w ramach niej kryptowalut, lub szerzej kryptoaktywów. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwoli na zrozumienie propozycji wartości prezentowanej technologii oraz roli, funkcji i wariantów kryptoaktywów, w tym dotyczących ich procesów i towarzyszącej im infrastruktury.

PROGRAM:

  1. Technologia blockchain:

- definicja i historia

- cechy

- warianty

- przykładowe zastosowania w sektorze finansowym

  1. Kryptoaktywa jako przykłady reprezentantów wartości:

- istota kryptoaktywów

- rodzaje kryptoaktywów

- właściwości kryptoaktywów

  1. Infrastruktura towarzysząca kryptoaktywom

- portfele i ich rodzaje

- giełdy i OTC deski

- źródła danych

  1. Sposoby emisji kryptoaktywów na przykładzie ICO

- geneza procesu

- istota procesu ICO

- struktura procesu ICO

- przebieg procesu ICO

- ICO a inne mechanizmy finansowania

  1. Zagrożenia i manipulacje z wykorzystaniem kryptoaktywów na przykładzie kryptowalut

- oszustwa i kradzieże

- pranie pieniędzy

- finansowanie nielegalnych transakcji

 

ORGANIZACJA:

Szkolenie odbędzie się w sobotę 15.05.2021 r. od godz. 1000 do godz. 1315

Czas trwania szkolenia wynosi 4 godziny lekcyjne.

Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy dzień przed szkoleniem.

 

HARMONOGRAM:

9:45 - 10:00 logowanie uczestników
10:00 - 11:30 szkolenie
11:30 - 11:45 przerwa
11:45 - 13:15 szkolenie

Szkolenie objęte patronatem przez Pracodawców Pomorza.

Szkolenie organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce O/Gdańsk


W ramach szkolenia zapewniamy:

- autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

PROWADZĄCY:

Katarzyna Ciupa - strateg i konsultant posiadający międzynarodowe doświadczenie (AT, CH, DE, PL) w pracy w/dla sektora finansowego. Była głównym managerem zarządzającym wdrożeniem regulacji MiFID II i MAR w Raiffeisen Centrobank w Wiedniu. Opracowała ponadto strategię banku i koordynowała współpracę banku z sektorem FinTech. Była także mentorem start-upu, który wygrał pierwszą edycję akceleratora RBI Elevator Lab.  Wcześniej, jako konsultant strategiczny w Simon Kucher & Partners w Wiedniu doradzała bankom w zakresie m.in. definiowania strategii współpracy z podmiotami z branży nowych technologii. Z kolei będąc w strukturach Societe Generale Securities Services w Monachium była odpowiedzialna za kontrolowanie funduszy inwestycyjnych.

Katarzyna jest również badaczem (m.in. wygrała światowy konkurs naukowy organizowany przez OECD) i prelegentem (m.in. dla takich podmiotów jak IACA, Austrian Standards, TransInfo) z zakresu nowych technologii. Ponadto jest ona członkiem miedzynarodwych organizacji takich jak The British Blockchain Association, The Austrian Internet of Things Network oraz The Bitcoin Austria.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu (program CEMS) jak również Uniwersytetu Technicznego w Sydney, gdzie przybywała na konsorcjum doktorskim. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich z dyscypliny finanse w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i przygotowuje pracę doktorską na temat finansowania start-upów opartego na technologii blockchain.

Jest autorką niedawno wydanej książki „Blockchain. Wartość w trzech wymiarach”. Książka została nominowana w "Economicus 2020" dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych, co potwierdza, że warto ją polecić dla wszystkich chcących zrozumieć to zagadnienie.

ZAPISY:

Na naszej stronie internetowej w zakładce "szkolenia"
Logo PIBR Przejdź do strony PIBR